מבוגרים

 בנקודות רבות בחיים אנשים נתקלים במצבים המעוררים קושי רגשי, ואשר הם חשים שמתאימים להתערבות של איש מקצוע, אולם לא תמיד ברור להם לאיזו עזרה הם זקוקים. לעתים מדובר
 במשבר הקשור לאירועי חיים, פעמים אחרות האדם מזהה דפוס התנהגות מתמשך הגורם לו סבל, ופעמים אחרות הוא חש כזקוק להתיעצות או לעזרה באבחון הבעיה.
 לאחר שאדם פונה לתאה, אנו מציעים פגישת הערכה שמטרתה להתאים לו את ההתערבות המתאימה לו ביותר.
 הטיפולים בתאה נערכים על ידי פסיכולוגים מומחים, בעלי נסיון רב בתחום. 
טיפול פסיכולוגי

טיפול קצר מועד ממוקד
טיפול מסוג זה מתאים לאדם אשר חש שישנו מוקד מצוקה מוגדר בחייו, ואשר מעוניין להתמודד איתו באופן ממוקד. הטיפול מתמקד במצבים אלו בהבנת הגורמים למצוקה ובהתמודדות יעילה יותר איתה.
 
התערבות במשבר
טיפול מסוג זה יכול להתאים לאדם הנמצא במשבר עקב אירועי חיים (כגון: גירושין, פיטורים מהעבודה, גילוי מחלה, אובדן של אדם קרוב, טראומה שנחוותה לאחרונה וכו') או עקב הופעת מצב פנימי (כגון דכאון, התקפי חרדה)
.
הטיפול יתמקד בעיבוד המשבר, תוך דגש על סיוע בחזרה לתפקוד במהירות.
 טיפול ארוך טווח
 זהו טיפול פסיכולוגי מתמשך, אשר עוסק במצוקות השונות איתן מתמודד אדם בחייו, ובדפוסי התנהגות חוזרים הגורמים לסבל. מדובר בטיפול עמוק בו המטופל חוקר עם המטפל את הגורמים  והרקע לקשיים שלו.
 הגישה הנהוגה בתאה היא גישה פסיכודינמית, שמשמעותה הכרה בכך שלכל אדם ישנם חלקים לא מודעים באישיותו, אשר משפיעים על חייו, ואשר הבנתם בטיפול תסייע להגברת המודעות  העצמית וליצירת שינוי

 יעוץ פסיכיאטרי
 במידת הצורך ניתן לשלב בכל אחד מסוגי הטיפול השונים גם ייעוץ פסיכיאטרי לצורך התיעצות האם יש מקום לסיוע גם באמצעות תרופות, ואילו תרופות מתאימות.

 הדרכת הורים - ראה דף ילדים ונוער

 טיפול קבוצתי 
 זהו טיפול המיועד לאנשים אשר חווים קושי ביחסים הבינאישיים או הזוגיים, ואשר מעוניינים בטיפול אשר מציב יחסים אלו במרכז, תוך שימוש בקבוצה כמראה לאופן בו הם יוצרים אינטראקציות    עם הסביבה.

 
 אבחון

 אבחון לקויות למידה - אבחון פסיכולוגי, לצורך בדיקה האם הנבדק סובל מליקוי למידה, ומאיזה סוג. בעקבות אבחון כזה ניתן לקבל התאמות בבחינות הבגרות, בחינות באוניברסיטה ובמכללות.    כמו כן, ניתן להסיק מן האבחון מהן דרכי ההתמודדות היעילות לנבחן המסוים, ולהפנותו לסיוע בתחום זה

 אבחון לצורך חוות דעת משפטיות - אבחון פסיכולוגלי מקיף, לצורך מתן חוות דעת מומחה לבית משפט. ההפניה לאבחון כזה נעשית בדרך כלל ע"י עורך דינו של הנאשם, או ע"י פסיכיאטר אשר  מבקש לצרף לחוות דעתו גם אבחון פסיכולוגי. כמו כן, ניתכן פניה של בית המשפט הדורש אבחון מסוג זה לצורך הכרעה

 
  הדרכה 

 הדרכה לאנשי מקצוע - בתאה פסיכולוגים בכירים מדריכים המקיימים מספר מסגרות הדרכה ולימוד
  • הדרכה פרטנית על טיפול בגישה פסיכודינמית. הדרכה קבוצתית
  • קבוצות קריאה לאנשי מקצוע הן בנושאים תאורטים, והן בשילוב תאוריה וקליניקה.
  • הדרכה ולווי לצוותי חינוך ומטפלים פארארפואיים.
  • סיוע בהכנת מתמחים בפסיכולוגיה לבחינת ההתמחות (באופן פרטני וקבוצתי)

 הדרכת הורים - ראה דף ילדים ונוער 

 

     דרך לב השרון 42  צורן      טל: 052-2300987       

              

לייבסיטי - בניית אתרים